Leírás
Az ember a gyümölcsöknek mindenkor valami különös értéket, erőt tulajdonított. De csak mintegy két évszázad óta gyanítjuk és hatvan-hetven éve tudjuk, hogy a friss gyümölcs vitamintartalma nélkülözhetetlen az ember számára.
A monda- és a mesevilág, a költészet és a képzőművészet sok-sok alkotásában bukkan fel a gyümölcsök művészi ábrázolása.
A bibliai paradicsom ősi gyümölcse az alma, a bűnbeesés jelképévé vált, másutt mint uralkodói jelvényt említik. Páris trójai királyfi aranyalmájáért három szép Istenasszony versengett.
Gyümölcsök
Írta: Dr. Kádas Lajos
Rajzolta: Lexáné Regéczy Márta
A Búvár Zsebkönyv sorozatról
A Búvár Zsebkönyvek 66 kötetes természetrajzi ismeretterjesztő könyvsorozat, amelyet 1972 és 1996 között jelentetett meg a Móra Ferenc Könyvkiadó. Célközönsége a természetjáró ifjúság volt, de felnőttek is haszonnal forgatják mind a mai napig. A 64 oldalas, kisalakú (16,5×12 cm), keményfedelű könyvecskék finom műnyomó lapjait kitűnő, sokszor művészi igényű rajzok – egyes kötetekben fényképek – illusztrálják, melyek mellett rövid, de pontos és informatív leíró szövegek olvashatók. A sorozat színvonalát mutatja, hogy minden kötetet szakember írt, az ábrákat kiváló illusztrátorok készítették, és mindig volt szaklektor is. A sorozat nagy népszerűségét jelzi az utánnyomások száma és az antikvár példányok iránti kereslet. A példányszám a kezdeti 20–30 ezerről hamar a duplájára, később pedig jóval 100 ezer fölé nőtt (1988-ig tüntették fel).